Co to jest Lactocontrol?

Ze względu na dolegliwości pojawiające się po wypiciu mleka osoby z hipolaktazją najczęściej rezygnują z jego spożywania. Powoduje to ustąpienie zaburzeń jelitowych. Należy jednak pamiętać, że mleko jest głównym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, dobrym źródłem witamin B2 i B12 oraz białka, a także znaczącym źródłem cynku, potasu i magnezu. Niedostateczne spożycie wapnia przez dzieci i młodzieży może prowadzić do wytworzenia zbyt małej szczytowej masy kostnej, co w efekcie może się przyczyniać do wystąpienia osteoporozy w życiu dorosłym. Zbyt małe spożycie mleka przez osoby dorosłe nasila osteoporozę.

Rezygnacja przez osoby młode z picia mleka z powodu łagodnej hipolaktazji często powoduje przyspieszenie powstania nasilonych objawów tej choroby.

Źródło: Źródło: Cichocka A., Dieta dla osób dorosłych z nietolerancją laktozy, Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, Zakład Profilaktyki Chorób Żywieniowozależnych z Poradnią Chorób Metabolicznych, http://dieta.mp.pl/diety/diety_w_chorobach/show.html?id=75727, 16.01.2014

Dlatego tak ważne jest, aby pomimo nietolerancji laktozy nie unikać w diecie produktów mlecznych.

Lactocontrol

To specjalistyczny suplement diety zawierający enzym laktazę. Osoby cierpiące na dolegliwości ze strony układu pokarmowego tj. wzdęcia, bóle brzucha, mają zbyt małą zawartość enzymu laktaza, niezbędnego do trawienia laktozy zawartej w mleku.

Przyjmując 1 tabletkę Lactocontrol z każdym posiłkiem zapewnisz sobie prawidłowe trawienie laktozy, a tym samym uchronisz od nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Jak działa Lactocontrol?

Spożywasz produkt zawierający laktozę

W trakcie posiłku przyjmujesz Lactocontrol

Hydroliza laktozy na glukozę i galaktozę (czyli cukry proste)

Prawidłowe trawienie laktozy = brak dyskomfortu ze strony układu pokarmowego